skip navigation
Home Calendar Teams Locations Board Documents Sponsors Contacts

Traveling Teams

2018 Mosinee Youth Baseball Travel Teams

9U

Tournament Schedule   Roster  
Rhinelander May 25-27   Elijah Bohm
Merrill June 8-10   Tanner Brooks
Medford June 30-1   David Carlson
Mosinee July 13-15   Parker Chmiel
      Rudy Harris
      Teygan Hotchkiss
      Cohen Iczkowski
      Cameron Kuklinski
      Kaeden Ludwig
      Charlie Michalski
      Rowan Tomczak
      Ethan Woyak
      Landon Timm (Alt.)

10U

10U (Purple)           10U (White)        
Tournament Schedule   Roster     Tournament Schedule   Roster  
Rhinelander May 25-27   Sabastian Andersen   Stratford League Tuesdays 6/12-7/31 Dagien Canales
Minocqua June 1-3   Tyler Baars   DC Everest June 8-10 Zander Deininger
Altoona July 7-9   Benjamin Backman   Onieda July 20-22   Logan Groshek
Mosinee July 13-15   Dane Cihlar         Alex  Steppke
  July 27-29   Bryson Cveykus         Cale Maahs
      Carter Fandrey         Noah Mundt
      Kaden Kolodziej         Jace Nechuta
      Isaac Lewens         Dakota Olson
      Mitchell Michlig         Marquis Piasecki
      Jerrick Seeger         Casey Polega
      Treve Stoffel         Gage Rusinek-Weiler
      Logan Groshek (Alt)            

11U

Tournament Schedule   Roster  
Pike Lake May 19-20   Gavin Chmiel
Wis. Rapids June 1-3   Daniel DeCaluwe
Mosinee July 20-22   Parker Filipiak
Hallie Aug 2-4   Zach Immerfall
      Gavin Kesy
      Jackson Lindell
      Andrew Lingl
      Brady Lokken
      Ethan Oatman
      Trevor Ramsey
      Brandon Secord
      Elliot Yirkovsky

12U

Tournament Schedule   Roster  
Rhinelander May 25-27   Mason Aldrich
Minocqua June 1-3   Wyatt Brzezinski
Medford July 6-7   Kolton Cherek
Mosinee July 20-22   Caiden Iczkowski
      Grant Kuklinski
      Michael Reed
      Ben Schlei
      Garrett Shupe
      Spencer Swiderski
      Landen Thomer
      Cameron Ziebell

13U

Tournament Schedule   Roster  
New London May 4-6   Braeden Borysenko
Minocqua June 1-3   Barnes Bunkelman
Rhinelander June 29-1   Connor Cvar
Altoona July 7-8   Carter Daul
Mosinee July 13-15 Ethan Denesha
      Sawyer Holtz
      Mayson Homolka
      Brandon Olson
      Ben Peterson
      Davin Stoffel

14U

Tournament Schedule   Roster  
Wausau East June 1-3   Walker Beyerl
Marshfield June 8-10   Trenton Dorn
Antigo June 15-17   Trevor Garski
Mosinee July 20-22   Drake Grod
      Logan Johnson
      Eli Miland
      Kyle Miller
      Jaikas Trzcinski
      Tanner Unertl
      Gunner Whitt